MEET

NEON

o nas

Tworzymy sztukę, która promuje zdystansowane podejście do otaczającej nas rzeczywistości, inspiruje do wyjścia poza strefę komfortu i śmieje się z absurdu, który wpływa na nasze życie. Nasze produkcje mają na celu zachęcić młodzież do wyrażania siebie przez sztukę filmową i rozwijania się, pokazując, że można zacząć kręcić filmy nawet przy użyciu telefonu.


social media i kanał youtube

Kochamy kręcić filmy


Korzenie Studia Filmowego Neon sięgają 2018 roku.


Przez lata pracy na planie stworzyliśmy siedemnaście oryginalnych filmów krótkometrażowych, które łączy miejsce akcji – fotogeniczne miasto Poznań. W naszych obrazach zawarliśmy rodzime lokację; poznańską Cytadelę, Uniwersytet Ekonomiczny, Park Wilsona, Arenę, Centrum Kultury Zamek, Łęgi Dębińskie, stary stadion im. Edmunda Szyca, budynek Dworca Zachodniego i Dworca Letniego, ulicę Półwiejską, łazarski Ułan Browar, Stary Rynek, winiarnię Winkiel, czy pub Mustang.

Obecnie posiadamy zaplecze techniczne, umożliwiające wykorzystanie zaawansowanych technik i środków filmowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie operować w obszarze produkcji filmowej, wykorzystując nasze umiejętności i nowoczesne narzędzia technologiczne.